18.03. premiera w Polsce filmu “Animal”

Razem z Best Film zapraszamy Was na premierę w Polsce filmu dokumentalnego “Animal”, która odbędzie się w sieci kin już 18.03.2022. Ten film polecamy gorąco!

Bella Lack i Vipulan Puvaneswaran to dwoje nastolatków oddanych sprawie ochrony zwierząt. Jane Goodall to osiemdziesięcioczteroletnia prymatolożka znana na całym świecie ze swoich przełomowych badań nad szympansami.

Żyjemy w obliczu zagrożenia, które naukowcy określają mianem „szóstego masowego wymierania” – w ciągu ostatnich 40 lat zniknęło 60% żyjących na ziemi kręgowców oraz 80% europejskich owadów latających. Jane, Bella i Vipulan zabiorą nas w podróż po całym świecie, aby pomóc nam zrozumieć, dlaczego zwierzęta giną i co możemy zrobić, żeby odwrócić tę śmiertelną tendencję „Animal” to film, który powinno się obejrzeć w kinie, zarówno ze względów estetycznych, jak i z uwagi na bardzo emocjonalną narrację. Ten film nie tylko podsumowuje obecną sytuację, lecz także zwiększa świadomość  widzów. „Animal” ma wstrząsnąć widzami, wrzucić ich do dzikiego świata zwierząt, który bardzo różni się od tego świata, który znają, czyli swoich coraz bardziej zamkniętych miejskich środowisk. Autorzy nakręcili sceny krajobrazów, zwierząt i ekosystemów z myślą o dużym ekranie w sposób wywołujący silne emocje. Ścieżka dźwiękowa przeniesie nas do dżungli, na step albo do gospodarstwa wiejskiego…