“Mała Książka – Wielki Człowiek”

Informujemy, że ruszamy z kolejną odsłoną czytelniczej inicjatywy. Tym razem zapraszamy dzieci urodzone w latach 2016 – 2019 do Miejskiej Biblioteki Publicznej po odbiór swojej wyprawki.

Zasady kampanii „Mała książka – Wielki Człowiek” pozostają bez zmian. Każde dziecko (ur. 2016 – 2019 r.), które przyjdzie do jednej z 11 filii Miejskiej Biblioteki Publicznej w Olsztynie biorących udział w projekcie, otrzyma w prezencie:

Wyprawkę Czytelniczą, a w niej książkę pt. „Krasnal w krzywej czapce” autorstwa Wojciecha Widłaka z ilustracjami Aleksandry Krzanowskiej; dla dzieci ukraińskich przygotowaliśmy wersję polsko-ukraińską w tłumaczeniu Ostapa Slyvynskiego; broszurę dla rodziców/opiekunów „Książką połączeni, czyli Mały Czytelnik w bibliotece” – praktyczny poradnik o korzyściach wypływających z codziennego czytania dziecku i odwiedzania z nim biblioteki. Dzięki broszurze rodzice dowiedzą się, dlaczego literatura pełni tak ważną rolę w zrównoważonym, zdrowym rozwoju dziecka, znajdą też wiele czytelniczych porad i inspiracji;
Kartę Małego Czytelnika do zbierania naklejek.

Za każdą wizytę w bibliotece, zakończoną wypożyczeniem minimum jednej książki z księgozbioru dziecięcego, Mały Czytelnik otrzyma naklejkę, a po zebraniu dziesięciu zostanie uhonorowany imiennym dyplomem potwierdzającym jego czytelnicze zainteresowania.