Pomysłowe Abecadło

Idea “Pomysłowego Abecadła” pojawiła się w marcu 2020 roku. W czasie pandemii, kiedy niemożliwe było prowadzenie zajęć stacjonarnych stworzyłyśmy Pomysłowe Abecadło, aby nie tracić kontaktu z naszymi czytelnikami. Przez 2 lata od 30.03.2020 do 25.04.2022 zamieszczałyśmy tu pomysły na zabawy z wierszykami, bajkami, opowiadaniami, filmiki z propozycjami działań plastycznych, gry i zagadki interaktywne.

Zapraszamy do korzystania z Pomysłowego Abecadła – z nami nie będziecie się nudzić!


Pomysłowe Abecadło - Biedronki 2022-04-25

Pomysłowe Abecadło – Biedronki

Od poniedziałku 25.04. czekają na Was zestawy plastyczne do wykonania w domu papierowych biedronek (origami z koła).  

Czytaj dalej...

Wielkanocne zabawy 2022-04-11

Wielkanocne zabawy

Zapraszamy Was do zabawy 🙂 Sprawdźcie jakie zadania przygotowały dla Was niektóre zwierzątka.  Zagrajcie w wielkanocne double, ułóżcie kolorowe zajączki  w odpowiedniej kolejności, sprawdźcie co kryje się w pisankach.   

Czytaj dalej...

Pomysłowe Abecadło - Wielkanocna ozdoba 2022-04-11

Pomysłowe Abecadło – Wielkanocna ozdoba

Kto nie ma pomysłu na wielkanocną dekorację, koniecznie musi odwiedzić bibliotekę Abecadło. Od poniedziałku 11.04. rozdawać będziemy zestawy plastyczne do przygotowania w domu wielkanocnej ozdoby. Zapraszamy 🙂

Czytaj dalej...

Pomysłowe Abecadło - Wiosenne ptaszki 2022-04-04

Pomysłowe Abecadło – Wiosenne ptaszki

Wiosenny powrót ptaków to ważne wydarzenie – zwiastuje nadejście prawdziwej wiosny. Z ciepłych krajów przylatują do Polski bociany, żurawie, szpaki, skowronki, jaskółki, jerzyki i wilgi. Składają w gniazdach jaja i potem wysiadują pisklęta. Od poniedziałku 4 kwietnia zapraszamy Was do ...

Czytaj dalej...

Pomysłowe Abecadło - Gałązki forsycji 2022-03-28

Pomysłowe Abecadło – Gałązki forsycji

Przyroda nieśmiało budzi się do życia. Pojawiają się pierwsze wiosenne kwiaty, pączki na drzewach, ale my tęsknimy za żółto kwitnącym krzakiem forsycji.  Dlatego w tym tygodniu w Pomysłowym Abecadle mamy dla Was propozycję samodzielnego wykonania ślicznych gałązek forsycji.

Czytaj dalej...

Pomysłowe Abecadło - Żonkile i tulipany 2022-03-21

Pomysłowe Abecadło – Żonkile i tulipany

21 marca to pierwszy dzień WIOSNY, dlatego od dziś przez cały tydzień mamy dla Was zestawy plastyczne do wykonania wiosennych kwiatów. Zapraszamy do Abecadła po tulipany i żonkile 🙂

Czytaj dalej...

Pomysłowe Abecadło - Kolorowe motyle 2022-03-15

Pomysłowe Abecadło – Kolorowe motyle

Coraz mocniej słońce świeci, ale wiosny jeszcze nie widać 🙁 Może zestawy plastyczne do wyklejenia kolorowego motyla, które rozdawać będziemy w bibliotece Abecadło od 14.03.2022 sprawią, że wiosna w tym roku zawita do nas wcześniej. Zapraszamy !

Czytaj dalej...

Pomysłowe Abecadło - Obrazek dla Ukrainy 2022-03-07

Pomysłowe Abecadło – Obrazek dla Ukrainy

To bardzo smutne 🙁 , że dzieci z Ukrainy nie mogą teraz żyć “normalnie”, chodzić do szkoły, bawić się, rysować, malować.  Od poniedziałku 07.03. zapraszamy do Abecadła po zestawy plastyczne do stworzenia niebiesko-żółtych obrazków dla dzieci z Ukrainy. Chcemy pokazać, że ...

Czytaj dalej...

Pomysłowe Abecadło - Nitkowe obrazki 2022-02-28

Pomysłowe Abecadło – Nitkowe obrazki

W tym tygodniu czekają na Was w bibliotece Abecadło zestawy plastyczne do wykonania nitkowych obrazków.  Odwiedźcie nas koniecznie, aby stworzyć w domu kolorową abstrakcję.

Czytaj dalej...

Pomysłowe Abecadło - Pomysły na zabawy karnawałowe 2022-02-23

Pomysłowe Abecadło – Pomysły na zabawy karnawałowe

Pomysły na karnawałowe zabawy to zbiór popularnych gier i zabaw ruchowych, które możecie wykorzystać w czasie ostatniego karnawałowego weekendu 🙂 W tej prezentacji znajdziecie także nasze propozycje interaktywnych zabaw związanych tematycznie z karnawałem.

Czytaj dalej...

Pomysłowe Abecadło - Maski karnawałowe 2022-02-21

Pomysłowe Abecadło – Maski karnawałowe

Czy macie jakieś plany na huczne zakończenie karnawału? Jeżeli tak, to od poniedziałku 21.02. czekają na Was w Abecadle zestawy plastyczne do wykonania masek 🙂 Nasze propozycje to bajkowy  jednorożec i LEGO ninjago. 

Czytaj dalej...

Pomysłowe Abecadło - Serduszkowe obrazki 2022-02-14

Pomysłowe Abecadło – Serduszkowe obrazki

Witamy Was serduszkowo 🙂 i zapraszamy od poniedziałku 14.02. do biblioteki Abecadło po zestawy plastyczne do zrobienia misia lub sówki z kolorowych serduszek.

Czytaj dalej...

Pomysłowe Abecadło - Śnieżna kula 2022-02-07

Pomysłowe Abecadło – Śnieżna kula

Od poniedziałku 07.02. zapraszamy do biblioteki Abecadło po zestawy plastyczne do wykonania śnieżnej kuli. Z przygotowanych przez nas elementów możecie wyczarować kulę z puszystym śniegiem i  sympatycznym bałwankiem  (śnieg możecie namalować farbą, kredką, przykleić ryż, lub kuleczki z białego papieru).

Czytaj dalej...

Pomysłowe Abecadło - Zimowy obrazek 2022-01-31

Pomysłowe Abecadło – Zimowy obrazek

Druga nasza propozycja plastyczna na ferie to “Zimowy obrazek”. Od poniedziałku 31.01.2022 w Abecadle czekają na Was zestawy kreatywne do wyczarowania baśniowej krainy królowej śniegu. Odwiedźcie naszą bibliotekę, wypożyczcie ciekawe książki i zabierzcie ze sobą do domu elementy obrazka. Podpowiedź ...

Czytaj dalej...

Pomysłowe Abecadło - Zima - interaktywne gry i zabawy 2022-01-26

Pomysłowe Abecadło – Zima – interaktywne gry i zabawy

Super, że są ferie i jest śnieg! Możecie korzystać z zimowych atrakcji. Jednak, gdy wrócicie do domu zapraszamy do odwiedzenia naszej strony internetowej 🙂 Przygotowaliśmy dla Was na ferie zestaw interaktywnych gier i zabaw o tematyce zimowej.

Czytaj dalej...

Pomysłowe Abecadło - Kostka z pomysłami na zabawę 2022-01-24

Pomysłowe Abecadło – Kostka z pomysłami na zabawę

Od poniedziałku 24.01. zaczynają się zimowe ferie, żeby nie były nudne mamy dla Was zestawy plastyczne do zrobienia kolorowej kostki z pomysłami na zabawę. 1. Odwiedźcie bibliotekę Abecadło 2. Zabierzcie zestaw plastyczny do domu 3. Zróbcie kolorową kostkę  (podpowiedź znajdziecie w galerii zdjęć) 4. ...

Czytaj dalej...

Pomysłowe Abecadło - Laurka dla Babci i Dziadka 2022-01-17

Pomysłowe Abecadło – Laurka dla Babci i Dziadka

Z pewnością pamiętacie, że 21.01. obchodzimy Dzień Babci, a 22.01. Dzień Dziadka. To święta wyjątkowych osób, z którymi łączą się nasze najpiękniejsze wspomnienia 🙂 Od poniedziałku 17.01. zapraszamy do biblioteki Abecadło po zestawy plastyczne do wykonania laurek dla kochanych dziadków.  

Czytaj dalej...

Pomysłowe Abecadło - Wesołe pingwinki 2022-01-10

Pomysłowe Abecadło – Wesołe pingwinki

Od dziś w “Pomysłowym Abecadle” czeka na Was grupa wesołych pingwinków w zestawach do samodzielnego zrobienia. To charakterystyczne ptaki, których wygląd pewnie każdy z Was bez problemu opisze, ale jeśli macie ochotę dowiedzieć się czegoś więcej na ich temat, to ...

Czytaj dalej...

Pomysłowe Abecadło - Karmniki dla ptaków 2022-01-03

Pomysłowe Abecadło – Karmniki dla ptaków

Za oknami zima, temperatura spada poniżej zera. To oznacza, że na naszą pomoc coraz bardziej liczą żyjące w pobliżu człowieka ptaki. Przypominamy kilka ważnych zasad dotyczących ich dokarmiania. * dokarmianie zacznij dopiero jak będzie duża pokrywa śniegu * jeśli zacząłeś dokarmiać ptaki, ...

Czytaj dalej...

Pomysłowe Abecadło - Choinkowe ozdoby 2021-12-13

Pomysłowe Abecadło – Choinkowe ozdoby

Kolejna świąteczna propozycja w Pomysłowym Abecadle to – choinkowe ozdoby. Zapraszamy od 13 grudnia po zestawy plastyczne do zrobienia prostych ozdób na choinkę.

Czytaj dalej...

Więcej wydarzeń w tej kategorii...